zemin1.png

DAMNER ACRY & PLUS TEK KOMPENANTLI DERZ DOLGU MALZEMESİ

Tanım: Akrilik esaslı, tek kompenantlı,yüksek kaliteli,kuruduğu zaman elastik, geçirimsiz,her türlü zemine,herkes tarafından kolayca uygulanabilen her türlü hava şartlarına dayanıklı, su yalıtımı için geliştirilmiş elastomerik sıvı kaplamadır.

Kullanım Alanları: Su ve neme karşı dayanıklı olması gereken derzlerde,su kanalllarında, binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz çatı kaplama malzemeleri, teras ve çatılarda kullanılır.

Renk: Değişik renk seçenekler

Sarfiyat: Uygulanılan zeminin yapısına pürüz ve yüzeyin gözeneklerine bağlı olarak 0,800 kg/m² ile 1,4 kg/m² her kat için değişir. Kesin sarfiyat deneme ile bulunur.

Depolama: Kendi ambalajında dondan koruyarak minimum 1 yıldır.

Ambalaj Şekli: 25/1 kg’lık plastik kovalarda.

Özellikler: Uygulandığı yüzeye mükemmel bir yapışma özelliği gösterir. Sıcak ve soğuk hava şartlarında elastikiyetini korur. Teneffüs edebilme özelliği ile uygulanılan zemindeki rutubetin dışarı atılmasını sağlar. Kimyasal ve UV direnci yüksektir. Su geçirimsizdir. Dekoratiftir. Tamir edilebilir, üzeri boyanabilir. Soyulma ve çatlama olmadan elastik bir film tabakası oluşturur.

Uygulama Şekli: Derz dolgu malzemesi uygulanacak yüzey,her türlü yağ kir, toz, gevşek zeminler, gibi malzemelerden arındırılmış olması gerekir. Yüzeydeki kirlilik ve yapışmayı engelleyecek malzemeler sıcak su veya solvent ile ıslatılmış bir bez veya fırça, yüksek basınçlı su ile temizlenmelidir. Derz dolgu malzemesi uygulaması yapılmış yüzeyler 4 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Uygulama +50C - +350C-nin arasındaki sıcaklıklarda yapılmalıdır. +50 C altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz.

Kuruma Süresi : +200 C ortam sıcaklığında,ilk kur Kuruma 4 saat,tam kur kuruma 72 saattir.

Görünüm: Yarımat

Katı Madde : 65 ± 1 Yoğunluk: 1.8 gr/ml

Güvenlik Uyarıları: R22 (Yutulduğunda sağlık için zararlıdır.) S2 (Çocuklardan uzak tutunuz.) S7 (Sıkıca kapatılmış