zemin1.png

SU TUT

Tanım:  Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, silikon katkılı, yüksek kaliteli, kuruduğu zaman elastik, geçirimsiz, her türlü zemine, herkes tarafından kolayca uygulanabilen her türlü hava şartlarına dayanıklı, su yalıtımı için geliştirilmiş sıvı plastik kaplamadır.

Kullanım Alanları:  Su ve neme karşı dayanıklı olması gereken binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz çatı kaplama malzemeleri, teras ve çatılarda kullanılır.

Renk:  Değişik renk seçenekler

Sarfiyat: Tamir edilen bölgenin yapısına pürüz ve yüzeyin gözeneklerine bağlı olarak 0,750 Kg/m² ile 1,2 Kg/m² her kat için değişir. Kesin sarfiyat deneme ile bulunur

Ambalaj Şekli:  3,5/1, 10/1, 20/1 Kg’lık plastik kovalarda.

Depolama :  Direkt güneş ışığı almayan, 00 C altında ve +350 C üstünde olmayan ortamlarda orijinal ambalajlarda ağzı kapalı şekilde muhafaza ediniz. Donmaktan koruyunuz. Özellikler : Uygulandığı yüzeye mükemmel bir yapışma özelliği gösterir. Sıcak ve soğuk hava şartlarında elastikiyetini korur. Teneffüs edebilme özelliği ile duvardaki rutubetin dışarı atılmasını sağlar. Kimyasal ve UV direnci yüksektir. Su geçirimsizdir. Dekoratiftir. Tamir edilebilir, üzeri boyanabilir. Soyulma ve çatlama olmadan elastik bir film tabakası oluşturur.

Yoğunluk :  1.3 gr/ml
Katı Madde :  65 ± 1

Uygulama Şekli : Su tut uygulanacak yüzey üzerindeki ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü yağ kir, toz, gevşek zeminler, gibi malzemelerden arındırılmış olması gerekir. Yüzeydeki kirlilik, yağ ve ya yapışmayı engelleyecek malzemeler sıcak su ile veya solvent ile ıslatılmış bir bez ile veya fırça ve yüksek basınçlı su ile temizlenmelidir. Su tut 2-3 kat inceltilmeden uygulanmalı ve her kat bir evvelki katın ters yönüne sürülmelidir. Katlar arasında en az 24 saat beklenilmelidir. Su tut uygulaması yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Uygulama +50C - +350C-nin arasındaki sıcaklıklarda yapılmalıdır. +50 C altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmaz.

İnceltme : Kullanıma hazırdır.Osib Silikonlu Su Tut inceltilmeden Fırça, rulo ile 2 kat uygulamanız önerilir.

Kuruma Süresi :  20 0C %65 HR’de) İlk Kuruma 2 saat İkinci kat Uygulama 6 saat Tam Kuruma 24 saat

Güvenlik Uyarıları : 

R22 (Yutulduğunda sağlık için zararlıdır.)

S2 (Çocuklardan uzak tutunuz.)

S7 (Sıkıca kapatılmış kovasında saklayınız.)

S24/25 (Cilt ve Göz temasından kaçınınız.)